مهلت ارسال آثار به نمایشگاه هنرهای قرآنی قلم تمدید شد

با اعلام دبیرخانه نمایشگاه هنرهای قرآنی قلم، مهلت ارسال آثار در این نمایشگاه تا 10 مهرماه تمدید شد.

اعلام نتایج آزمون شفاهی پویش ملی آلاءُالرحمن

نتایج قرعه‌کشی بخش حفظ پویش ملی آلاءالرحمن(حفظ سوره الرحمن) که در ایام دهه ولایت از سوی ایکنا وابسته به سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار شده بود، اعلام شد.             

شرکت ۱۸۰ هزار نفر در مسابقه پیامکی آلاءالرحمن؛ آزمون شفاهی از فردا آغاز می‌شود

محمدحسین حسنی ضمن اعلام خبر شرکت نزدیک به ۱۸۰ هزار نفر در مسابقه پیامکی آلاءالرحمن، از آغاز آزمون شفاهی این رویداد ملی از فردا، ۱۶ مرداد، همزمان با سالروز تأسیس جهاددانشگاهی خبر داد.

سنت الهی در عذاب قوم مخالف پیامبر(ص) استدراج است + فیلم

عذابی که خداوند برای قوم پیامبر(ص) که همواره به مخالفت با ایشان می‌پرداختند، مانند هیچ یک از پیامبران و اقوام آنها نیست و سنت الهی در این مورد عذابی تدریجی و محرومیت آنها از مواهبی همچون پیامبر، امام راهبر و هدایتگر است.

جهاددانشگاهی الگوی پیشرفت؛ با ایمان، امید و اعتماد به جوانان
#درمسیر_بالندگی
جهاددانشگاهی الگوی پیشرفت؛ با ایمان، امید و اعتماد به جوانان ببینید| پوسترموشن جدید چهل و سومین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی
 با نزدیک شدن به 16 مردادماه، سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی، از پوسترموشن جدید چهل و سومین سالگرد تشکیل این نهاد با شعار «جهاددانشگاهی الگوی پیشرفت؛ با ایمان، امید و اعتماد به جوانان» رونمایی شد.
 شانزدهم مردادماه امسال، جهاددانشگاهی به عنوان مولود مبارک انقلاب اسلامی، چهل و سه سال از حیات پر افتخار خود را پشت سر خواهد گذاشت. نهادی که از ابتدای فعالیت در سال 1359 همواره مصمم بوده تا با اعتماد به جوانان و اتکاء بر مدیریت جهادی الهام‌گرفته از ایمان اسلامی در راه عزّت و پیشرفت دانش بنیان کشور قدم بردارد.
#چهل_و_سومین_سالگرد_تشکیل_جهاددانشگاهی
اداره کل روابط عمومی جهاددانشگاهی
فراخوان نمایشگاه هنرهای قرآنی «قلم» منتشر شد

فراخوان ارسال آثار به نمایشگاه هنرهای قرآنی قلم با محوریت شخصیت حضرت علی اکبر (ع) با تدبر در سوره مبارکه قلم منتشر شد.

علی‌اکبر(ع)؛ واجد تمامی ویژگی‌های انسان کامل

محمدجواد مستشرق در بخش دوم گفتار خود پیرامون وجوه شخصیتی حضرت علی‌اکبر(ع) براساس اشارات سوره مبارکه «قلم» با برشمردن جمیع خصوصیات یک انسان کامل، آن حضرت را واجد همه این خصوصیات منطبق با شخصیت پیامبر(ص) دانست.

صدق نکات شخصیتی سوره قلم حول شخصیت پیامبر(ص) و علی‌اکبر(ع) + فیلم

از آنجا که حضرت علی اکبر(ع) خُلقاً، خَلقاً و منطقاً شبیه‌ترین فرد به پیامبر(ص) است، لذا هر آنچه در سوره مبارکه قلم در مورد حضرت محمد(ص) مطرح می‌شود، درباره حضرت علی‌اکبر(ع) نیز صدق می‌کند.

گریه بر شهید + فیلم

گریه بر شهید را خود امام حسین(ع) به ما یاد داده است. این گریه باعث تصفیه روحی ما و دریافت رحمت الهی می‌شود، گناهان ما را پاک می‌کند، بر غیرت ما می‌افزاید و برای جانبازی، راهبری، هدایت‌گری و بیداری ملت‌ها محیا می‌کند.

اعلام وفا + فیلم

امام حسین(ع) یارانشان را با خصلت باوفا توصیف کرده‌اند. یارانی که حتی وقتی از آنها بیعت برداشته شد، کنار مولایشان مانند. یارانی مانند حضرت علی اکبر(ع) که از اولین اعلام‌کنندگان وفاداری نسبت به امامشان بود.

پدر و پسر؛ هر دو تسلیم پروردگار + فیلم

تاریخ روایتی از دو پدر و پسر دارد. حضرت ابراهیم(ع) که تا ذبح پسر به فرمان خداوند رفت و امام حسین(ع) که خود و تمام عزیزانش تسلیم خواست خداوند شدند و عاشقانه برای پروردگار جان دادند.

پیشگامی حضرت علی اکبر(ع) در راه شهادت + فیلم

روز عاشورا اولین کس از بنی‌هاشم که داوطلب رفتن به میدان جنگ حضرت علی اکبر(ع) بود. این پیشگامی و پیشتازی یکی از کمالاتی است که در قرآن در خصوص آن آیات متعددی وجوددارد.