» » تمدید مهلت ارسال آثار به نمایشگاه هنرهای قرآنی الرحمن

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛ دبیرخانه نمایشگاه هنرهای قرآنی «الرحمن» طی اطلاعیه‌ای از تمدید مهلت ارسال آثار به این نمایشگاه خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به استقبال و درخواست‌های مکرر هنرمندان مبنی بر تمدید مهلت ارسال آثار برای شرکت در نمایشگاه هنرهای قرآنی الرحمن به اطلاع می‌رساند زمان ارسال آثار تا نهم تیر­ مصادف با عید سعید قربان تمدید شد. موضوع نمایشگاه، تدبر در سوره مبارکه الرحمن است.

بنا به این گزارش؛  سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاد دانشگاهی، با هدف استفاده از زبان هنر برای دستیابی به اهداف خود در راستای تقویت مناسبات و تعاملات هنری، رسانه‌ای و تبلیغاتی میان دانشگاهیان و نخبگان، با محوریت قرآن کریم، فراخوان نمایشگاه هنرهای قرآنی «الرحمن» را منتشر کرد.

نقاشی، تصویرسازی، خوشنویسی، نقاشیخط، تایپوگرافی و صنایع‌دستی رشته‌های هنری این نمایشگاه را تشکیل می‌دهد. هنرمندان در ابتدا باید تصویر با کیفیت آثار خود را در سایت آپلود کرده و در صورت تایید، اصل اثر خود را تحویل دبیر خانه بدهند. بدیهی است در رشته‌های تصویرسازی دیجیتال و تایپوگرافی پس از تائید اثر توسط هیئت داوران، هنرمند باید اثر خود را پرینت گرفته و به صورت شاسی یا قاب شده تحویل دبیرخانه دهد. نمایشگاه به صورت حضوری در یکی از گالری‌های معتبر تهران برگزار خواهد شد. علاقمندان برای اطلاع بیشتر می‌توانند با شماره‌های ۰۲۱۶۷۶۱۲۳۳۶ – ۰۲۱۶۷۶۱۲۳۳۷ حاصل کنند.

مقرارت حضور در این نمایشگاه بدین شرح است: اطلاعات فرم ثبت نام و عناوینآثار در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، از اینرو مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شركت‌كننده است. حجم تصویر ارسالی کمتر ازدو مگابایت باشد. دبیرخانه نمایشگاه مجاز است از آثار ارسالی برای امور نمایشگاهی،تبلیغاتی و انتشاراتی خود استفاده کند. هزینه ارسال و دریافت اثر به عهده هنرمندخواهد بود. دبیرخانه نمایشگاه هیچگونه مسئولیتی بابت صدمات احتمالی در حمل و نقل وپست آثار را قبول نخواهد کرددرصورت ارسال بیش از حد ظرفیت نمایشگاه، آثار به صورت گزینشی انتخاب می‌شود. آثاریکه با موضوع نمایشگاه مطابقت نداشته باشند حذف خواهند شدآثاری که به لحاظ کیفیت فنی مورد تایید نباشند حذف خواهند شد. تصاویر ارسالیباکیفیت پایین، داوری نخواهد شد. دبیرخانه ازدریافت آثار ارسالی بعد از موعد مقررمعذور است. ارسال آثار توسط شرکت کننده، جهت حضور در نمایشگاه به منزله اعلاممالکیت معنوی اثر است، درصورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله‌ای، عواقب حقوقی وجزایی آن به عهده شرکت‌کننده است.

هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر ۵ اثر برای شرکت درنمایشگاه ارائه کندبه تمامی شرکت‌کنندگان در نمایشگاه،گواهی شرکت در نمایشگاه از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی اعطاء می‌‌شود. هزینه شرکت در نمایشگاه رایگان است. ارسال اثر و شرکت درنمایشگاه به منزله پذیرش مقررات نمایشگاه است. تصمیم درباره مسائل پیش‌بینی نشدهبرعهده شورای برگزاری است و به اطلاع هنرمندان خواهد رسید. ارسال آثار فقط از طریقسایت reg.isqa.ir است و آثاری که ازطرق دیگر ارسال شوند به مرحله داوری راه پیدا نخواهند کرد.

ابعاد آثار:

رشته خوشنویسی، تصویرسازی و تایپوگرافی: ۵۰×۳۵ / ۷۰×۵۰ / ۵۰×۵۰

رشته نقاشی و نقاشیخط: ۷۰×۵۰ / ۷۰×۱۰۰ / ۵۰×۱۰۰ / ۵۰×۵۰

2/03/17