» » مسابقه پیامکی «الرحمن» برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛ مسابقه قرآنی رویداد فرهنگی هنری چهارفصل قرآنی با محوریت سوره مبارکه الرحمن به منظور آشنایی و بهره‌گیری از آیات کلام وحی و تفسیر و تدبر در آن‌ به صورت روزانه در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

این مسابقه از ۱۵ فروردین سال جاری آغاز می‌شود و علاقه‌مندان به منظور شرکت در این مسابقه می‌توانند به صورت روزانه با مراجعه به تارنمای isqa.ir ضمن مطالعه سوال، عدد گزینه صحیح را به شماره ۱۰۰۰۰۰۱۱۴ پیامک کنند.

از اهداف این مسابقه می‌توان به انس و مطالعه قرآن و عمل به آن به عنوان ضرورت زندگی توحیدی، فعال‌سازی قوه اختیار به وسیله قرآن، آشنایی با مفهوم تدبر و نقش آن در زندگی به واسطه شناخت موضوعات سوره‌ها و عمل به آن و توانایی گام‌بندی یک موضوع برای عمل و رسیدن به عمل به صورت مصداقی اشاره کرد.

در طرح چهارفصل قرآنی، بخش‌های مختلفی از جمله برگزاری نشست‌های مختلف قرآنی، مسابقه کتابخوانی، جلسات تدبر در قرآن، برگزاری کارگاه‌‌های هنری و ادبی در رشته‌های مختلف متناسب با سوره مورد نظر، برگزاری نمایشگاه آثار هنری و آموزش‌های مختلف در حوزه مهارت‌های فردی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است تا ضمن آشنایی با موضوع فصل و ارتباط آن با قرآن، یک سری مهارت‌های فردی نیز در کنار این مفاهیم را آموزش ببینند.

علاقه‌مندان به رویداد‌های فرهنگی و هنری می‌توانند ضمن عضویت در شبکه فعالان قرآنی دانشجویی از طریق پایگاه اینترنتی www.isqa.ir  در این طرح شرکت کنند.

2/01/16