مهلت ارسال آثار به نمایشگاه هنرهای قرآنی قلم تمدید شد

با اعلام دبیرخانه نمایشگاه هنرهای قرآنی قلم، مهلت ارسال آثار در این نمایشگاه تا 10 مهرماه تمدید شد.

سنت الهی در عذاب قوم مخالف پیامبر(ص) استدراج است + فیلم

عذابی که خداوند برای قوم پیامبر(ص) که همواره به مخالفت با ایشان می‌پرداختند، مانند هیچ یک از پیامبران و اقوام آنها نیست و سنت الهی در این مورد عذابی تدریجی و محرومیت آنها از مواهبی همچون پیامبر، امام راهبر و هدایتگر است.

فراخوان نمایشگاه هنرهای قرآنی «قلم» منتشر شد

فراخوان ارسال آثار به نمایشگاه هنرهای قرآنی قلم با محوریت شخصیت حضرت علی اکبر (ع) با تدبر در سوره مبارکه قلم منتشر شد.

علی‌اکبر(ع)؛ واجد تمامی ویژگی‌های انسان کامل

محمدجواد مستشرق در بخش دوم گفتار خود پیرامون وجوه شخصیتی حضرت علی‌اکبر(ع) براساس اشارات سوره مبارکه «قلم» با برشمردن جمیع خصوصیات یک انسان کامل، آن حضرت را واجد همه این خصوصیات منطبق با شخصیت پیامبر(ص) دانست.

صدق نکات شخصیتی سوره قلم حول شخصیت پیامبر(ص) و علی‌اکبر(ع) + فیلم

از آنجا که حضرت علی اکبر(ع) خُلقاً، خَلقاً و منطقاً شبیه‌ترین فرد به پیامبر(ص) است، لذا هر آنچه در سوره مبارکه قلم در مورد حضرت محمد(ص) مطرح می‌شود، درباره حضرت علی‌اکبر(ع) نیز صدق می‌کند.

گریه بر شهید + فیلم

گریه بر شهید را خود امام حسین(ع) به ما یاد داده است. این گریه باعث تصفیه روحی ما و دریافت رحمت الهی می‌شود، گناهان ما را پاک می‌کند، بر غیرت ما می‌افزاید و برای جانبازی، راهبری، هدایت‌گری و بیداری ملت‌ها محیا می‌کند.

اعلام وفا + فیلم

امام حسین(ع) یارانشان را با خصلت باوفا توصیف کرده‌اند. یارانی که حتی وقتی از آنها بیعت برداشته شد، کنار مولایشان مانند. یارانی مانند حضرت علی اکبر(ع) که از اولین اعلام‌کنندگان وفاداری نسبت به امامشان بود.

پدر و پسر؛ هر دو تسلیم پروردگار + فیلم

تاریخ روایتی از دو پدر و پسر دارد. حضرت ابراهیم(ع) که تا ذبح پسر به فرمان خداوند رفت و امام حسین(ع) که خود و تمام عزیزانش تسلیم خواست خداوند شدند و عاشقانه برای پروردگار جان دادند.

پیشگامی حضرت علی اکبر(ع) در راه شهادت + فیلم

روز عاشورا اولین کس از بنی‌هاشم که داوطلب رفتن به میدان جنگ حضرت علی اکبر(ع) بود. این پیشگامی و پیشتازی یکی از کمالاتی است که در قرآن در خصوص آن آیات متعددی وجوددارد.

مهما‌‌ن‌نوازی حضرت‌ علی اکبر(ع) در مدینه + فیلم

حضرت علی‌اکبر(ع) از سن ۱۴ سالگی مهمان‌سرایی در مدینه داشتند و مسافران فقیر و خستگان از راه رسیده را با کرامت به مهمان‌سرای خود دعوت می‌کردند.

دستیار درجه یک امام حسین(ع) در نهضت کربلا + فیلم

رهبران بزرگ دستیاران بزرگ داشته‌اند؛ امام حسین(ع) نیز حضرت علی اکبر(ع) را به عنوان دستیار در تمام لحظات واقعه کربلا به همراه داشت ولی از این جنبه حمایتی حضرت علی اکبر(ع) از رهبرشان کمتر سخن گفته شده است.

اذان‌گوی ظهر عاشورا + فیلم

وقتی جوانی اذان می‌گوید خداوند فرشتگان را صدا می‌زند که بیایید تماشا، چه قدر دیدنی است اذان گفتن یک جوان؛ بیاییم شباهتی با حضرت علی اکبر(ع) پیدا کنیم و منادی حق باشیم.