» » بازدید وزیر علوم از غرفه ایکنا در نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، محمدعلی زلفی‌گل،‌ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری شامگاه امروز، هفتم دی‌ماه از بخش‌های مختلف نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی که از یکشنبه پنجم دی‌ماه به مدت پنج روز در محل بوستان گفتگو بر پا شده، بازدید کرد.

وزیر علوم در ابتدای این بازدید در کنار یادمان شهدای جهاد دانشگاهی حضور یافت و به مقام شامخ آنها ادای احترام کرد تا پس از آن از برخی بخش‌های نمایشگاه بازدید کند.

در این بازدید که حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و سیدحمیدرضا طیبی،‌ رئیس جهاد دانشگاهی نیز حضور داشتند، ابتدا غرفه علوم انسانی، اجتماعی و هنر مورد بازدید قرار گرفت و طی آن گزارشی در مورد طرح ملی بررسی وضعیت شاخص‌های توسعه اجتماعی در استان‌های کشور ارائه شد.

در ادامه بخش علوم پایه و فنی مهندسی مورد بازدید قرار گرفت و طی آن وزیر علوم در جریان آخرین فناوری‌های به کار گرفته شده در دکل‌های حفاری خشکی، مته‌های حفاری، پایلوت‌ نمک‌زدایی از نفت خام و ... قرار گرفت.

در بخش دیگری از این بازدید که بیش از یک ساعت به طول انجامید از ‌وبسایت «SID» پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی با حضور وزیر علوم، تحقیات و فناوری رونمایی شد. این وب سایت بیش از دو هزار مجله داخل کشور و بیش از دو میلیون ‌رکورد را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

وزیر علوم در ادامه این بازدید پیشنهاد کار بر روی شیشه‌های هوشمند برای بی‌نیاز شدن از پرده را ارائه داد.

بازدید از غرفه ایکنا و بخش فرهنگی، از دیگر برنامه‌های وزیر علوم در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی بود. وی با حضور در غرفه ایکنا در جریان آخرین وضعیت خبرگزاری قرآن و تعداد زبان‌های این خبرگزاری قرار گرفت.

حضور در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر جهاد دانشگاهی آخرین برنامه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی بود.

0/10/8