» » » همکاری سازمان قرآنی دانشگاهیان در نمایشگاه «اسلام و بشریت» قزاقستان

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛ مرکز توسعه گفت‌و‌گوهای دینی و تمدنی «نظربایف» در قزاقستان این نمایشگاه را به مناسبت سی‌امین سالگرد استقلال جمهوری قزاقستان و با هدف گسترش مدارا و احترام به ادیان و فرهنگ‌های مختلف و تأکید بر مسئولیت‌ انسان‌ها برای تأمین صلح و امنیت جهانی برگزار می‌کند.

سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با ارسال مجموعه منتخب عکس از هنرمندان کشورمان در برپایی این نمایشگاه همکاری خواهد داشت و برای شرکت علاقه‌مندان در نمایشگاه اسلام و بشریت از هنرمندان ایرانی دعوت کرده است.

اين سازمان همچنین در نظر دارد در حوزه‌های مختلف هنرهای قرآنی در نمایشگاه‌های مجازی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خارج از کشور که از سوی رایزنی‌های فرهنگی ایران در کشورهای مختلف برگزار می‌شود، همکاری داشته باشد.

چارچوب موضوعات نمایشگاه اسلام و بشریت، مدارا، وحدت، گفت‌و‌گو، صلح، صراحت و صداقت اعلام شده است و این رویداد از اول مارس ۲۰۲۱ (۱۱ اسفندماه) تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ برابر با ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ در کاخ صلح شهر نورسلطان قزاقستان برگزار می‌شود.

موضوعات عکس‌های نمایشگاه نیز شامل «اقبال و تضرع به درگاه خداوند در طول نماز»، «تأثیرات قرائت اذان بر کودکان»، «نیکو بودن اذان»، «غم و اندوه در نماز میت مسلمانان»، «مراسم مقدس ازدواج»، «صدقه و کمک به نیازمندان» و «عید قربان، محبت، مهربانی و وحدت» خواهد بود.

99/12/5