» » » نمایش تابلوهای قرآنی در اندونزی
نمایش تابلوهای قرآنی در اندونزی

رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی با همکاری سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، مجموعه‌ای از تابلوهای قرآنی را در قالب نمایشگاهی با عنوان «پنجره‌ای به سوی ایران» در اندونزی به نمایش می‌گذارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛ این نمایشگاه با عنوان «پنجره‌ای به سوی ایران» با همکاری سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور طی چند روز آینده در اندونزی برگزار خواهد شد که در آن آثاری از خوشنویسان ایرانی به ویژه در زمینه خوشنویسی قرآنی به نمایش درخواهد آمد.

مهرداد رخشنده، رایزن فرهنگی ایران در اندونزی در گفت‌و‌گو با ایکنا در این باره اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری به صورت فیزیکی، نمایشگاه سه‌بعدی فرهنگی و هنری ایران اسلامی با عنوان «پنجره‌ای به سوی ایران» به همت رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی در بستر فضای مجازی با موضوع خوشنویسی ایرانی تهیه و آماده‌سازی شده است.

وی افزود: آثار این نمایشگاه تا چند روز آینده در شبکه‌های اجتماعی شامل فیس‌بوک، اینستاگرام، توئیتر و سایت رسمی رایزنی فرهنگی و دیگر کانال‌ها و گروه‌ها برای مخاطبان به نمایش در می‌آید که در آن بیش از ۶۰ اثر فاخر و ارزشمند از خوشنویسان معروف کشورمان به ویژه در حوزه قرآنی به نمایش گذاشته می‌شود.

رخشنده همچنین تصریح کرد: در ابتدای ورود به این نمایشگاه سه‌بعدی، متنی به منظور آشنایی با هنر خوشنویسی ایران به زبان اندونزیایی برای بازدیدکنندگان قرار داده می‌شود.

99/11/28