» » نشست مرکز مطالعات میان رشته‌ای قرآن به مناسبت هفته پژوهش

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، این نشست با حضور محمدحسین حسنی، سرپرست سازمان؛ مهدی گلدوزها، مدیر مرکز مطالعات میان رشته ای قرآن کریم؛ حمیدرضا یونسی، کارشناس مسئول مرکز مطالعات میان رشته ای قرآن کریم؛ حسین شجاعی، کارشناس گروه قرآن و سلامت؛ محمدحسین اخوان، کارشناس گروه قرآن و تربیت؛ نجمه کاظمی، کارشناس گروه قرآن و تربیت؛ زهرا فیضی، کارشناس توسعه مشارکتهای فرهنگ قرآنی؛ لیلا خسروی، کارشناس گروه قرآن و تربیت، پژوهشگر قرآن و تربیت و محسن رفیع خواه، مدیر مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره در سالن شهید تقوی برگزار شد.
حسنی در این نشست گفت: جهاد دانشگاهی به دنبال انجام فعالیت های کاربردی است. باید علم و قرآن را به میان جامعه ببریم، و به سوژه سبک زندگی برای مردم تبدیل کنیم.در حوزه مطالعات اجتماعی کمتر به این موضوعات پرداخته شده است، و بیشتر به مباحث به صورت کتابخانه ای و پیچیده پرداخته می شود. مزیت بخش پژوهش سازمان قرآنی جوان بودن پژوهشگران آن و کسب علم و دانش از سوی آنان است. باید از این مزیت نهایت استفاده را کرد.
مهمترین وظیفه ما ارائه اندیشه اندیشمندان قرآنی شاخص و مباحث مطالعات میان رشته ای قرآن به زبان فارسی است. در حوزه علوم قرآنی می‌توانیم نقش تسهیل گر و هماهنگ کننده را ایفا کنیم.
شخصیت های قرآنی را باید به پژوهشگران داخلی مرتبط و اندیشه ها را در داخل مطرح کنیم. پژوهشگران سازمان قرآنی باید در عرصه بین الملل وارد شوند.
امیدوارم سال آینده مرکز بین المللی مطالعات میان رشته ای قرآن داشته باشیم.

99/10/3