» » حمیدرضا طیبی تأکید کرد: اقبال ویژه مخاطبان خارجی به خبرگزاری ایکنا
حمیدرضا طیبی تأکید کرد: اقبال ویژه مخاطبان خارجی به خبرگزاری ایکنا

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به میزان بالای رضایت مخاطبان خارج از کشور از خبرگزاری ایکنا، گفت: در سفرهای خارج از کشور که پیگیر عملکرد ایکنا بوده‌ام، متوجه اقبال چشمگیر این دسته از مخاطبان به خبرگزاری ایکنا شده‌ام.

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با اشاره به فعالیت شانزده ساله این خبرگزاری و انتشار خبرهای قرآنی به ۱۹ زبان زنده دنیا، گفت: به عنوان یک جهادگر معتقدم که ایکنا در نشر همه اخباری که در حوزه قرآن صورت می‌گیرد، چه در بحث آموزش قرآن، چه در مطالعاتی که علما و اندیشمندان انجام می‌دهند و چه در سایر فعالیت‌های کاربردی و هنری، عملکرد مطلوبی داشته است.

وی افزود: ایکنا یک خبرگزاری است که در ایجاد و رساندن خبر و بحث و تبادل نظر در مورد کاربرد قرآن در جامعه و دیدگاه‌های مختلفی که وجود دارد، خوب عمل کرده، اما لازم است در تعامل با صاحب‌نظران قرآنی که به صورت تخصصی در حوزه قرآن فعالیت می‌کنند، نظرات کارشناسی احصاء و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

طیبی با اشاره به رضایتمندی مخاطبان ایکنا در خارج از کشور گفت: در سفرهای خارج از کشور که عملکرد خبرگزاری ایکنا را که پیگیری می‌کردم، نظرات خیلی خوب و مثبتی در مورد فعالیت خبرگزاری ایکنا در ایران داشتند.

وی تصریح کرد: اگر قرآن را مهم‌ترین راهنمای خودمان در دنیا و آخرت می‌دانیم، لازم بود که چنین رسانه‌ای ایجاد شود که آنچه را مربوط به قرآن است، به اطلاع همه مردم در سراسر دنیا برساند و ایکنا به نظرم در این زمینه خوب عمل کرده است.

رئیس جهاد دانشگاهی در پایان بیان کرد: با توجه به عملکرد ایکنا در ۱۶ سال گذشته، نمره این خبرگزاری را بین ۱۷ تا ۲۰ ارزیابی می‌کنم.

98/03/5