» » شمارش معكوس برای معرفی برترین دانشجویان هنرمند قرآنی كشور در شیراز

به گزارش ایكنا از فارس، مراسم اختتامیه سومین جشنواره سراسری قرآن و هنر با عنوان «شهود قدسی» و دومین جشنواره سراسری «شعر باران» ویژه دانشجویان سراسر كشور بناست كه در روز دوشنبه، ۱۳ اسفندماه جاری در شیراز برگزار شود.
این برنامه‌ها، یكی از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فارس هستند كه با گذشت چند سال از برگزاری آن‌ها، مخاطبان خاص خود را پیدا كرده و مورد استقبال گسترده دانشجویان هنرمند سراسر كشور قرار گرفته‌ است.
برای اجرای مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان این دو جشنواره ملی، برنامه‌ریزی‌های متعددی تاكنون انجام شده است كه از جمله آن می‌توان به دعوت و حضور فرهیختگان و هنرمندان نقاط مختلف كشورمان و همچنین مسئولان فرهنگی و قرآنی جهاد دانشگاهی كشور اشاره كرد.
دعوت از فعالان و متولیان قرآنی شهر مقدس شیراز و استان فارس و همچنین هنرمندان برجسته پایتخت فرهنگ و ادب ایران زمین از دیگر پیش‌بینی‌هایی است كه برای این برنامه تدارك دیده شده است.
یكی از حسن‌های برگزاری جشنواره قرآن و هنر(شهود قدسی) این است كه آثار برگزیده دانشجویان در نگارخانه‌های شیراز به نمایش گذاشته می‌شود.
۷ نگارخانه شیراز میزبان آثار برگزیده رشته‌های مختلف این همایش هستند كه شامل لوگوتایپ در نگارخانه استاد غلامی واقع در اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، پوستر در نگارخانه ایمان و اندیشه واقع در اداره‌كل آموزش و پرورش فارس، تصویرسازی واقع در فرهنگسرای هنر بوستان بعثت، آثار منتخب رشته‌های عكس، لوگوتایپ، پوستر و تصویرسازی واقع در نگارخانه باغ ملی و مركز رویدادهای مرمت و معماری دانشگاه آپادانا، بخش جنبی خوشنویسی اساتید در نگارخانه مركز اسناد و كتابخانه ملی فارس و بخش جنبی نقاشی آثار حكیمه بحرانی‌پور در نگارخانه استاد چیزفهم هستند.
طبق اعلام دبیرخانه این جشنواره‌ها، یك هزار و ۹۵۴ اثر به جشنواره سراسری «شهود قدسی» و ۳ هزار و ۲۴۱ اثر شعر به جشنواره «شعر باران» ارسال شده است.
داوری جشنواره «شعر باران» و «شهود قدسی»، در دو مرحله مقدماتی و نهایی انجام شد و در نهایت در جشنواره شعر باران ۵ اثر در بخش آزاد و یک اثر در بخش ویژه، به‌عنوان آثار برتر انتخاب شده است.
این جشنواره‌ها به‌همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان كشور و با همكاری دانشگاه‌های‌ شیراز، جامع علمی کاربردی فارس، شهید چمران اهواز، آزاد اسلامی واحد فسا، دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز، موسسه‌های آموزش عالی ارم، هنر شیراز، آپادانا، آموزشکده فنی شهید رجایی، مرکز فرهنگ و هنر البرز، مؤسسه هفت گنجینه کهن، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس، شهرداری شیراز، حوزه هنری فارس و اداره‌کل آموزش و پرورش فارس برگزار شده‌اند.

97/12/12