» » از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛ طرح حفظ قرآن «مشکوة» ویژه مددجویان بهزیستی اجرا می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛ نخستین دوره طرح ملی حفظ تلفنی قرآن کریم «مشکوة» به همت مرکز فعالیت‌های قرآنی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و با مشارکت سازمان بهزیستی کشور در حال برگزاری است.
این دوره که تا ۲۲ اسفندماه سال جاری در حال برگزاری است، برای استفاده آسان‌تر معلولان و نابینایان از آموزش حفظ قرآن به صورت غیرحضوری (تلفنی) برگزار می‌شود. ازجمله اهداف این طرح می‌توان به تحقق مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور، ایجاد شرایط مناسب برای تبلیغ، ترویج و حفظ قرآن، ارتقای سطح علمی معلولان کشور و ایجاد رغبت و رقابت سالم و سازنده برای تحقق اهداف پیش‌بینی‌شده، اشاره کرد.
زهرا نقی‌زاده، رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در گفت‌وگو با ایکنا، گفت: از اوایل مهرماه امسال، فراخوان ثبت نام این طرح منتشر و واجدین شرایط از طریق پایگاه اینترنتی ایسکا به نشانی http://isqa.ir/ اقدام به ثبت نام کرده‌اند که پس از اتمام این مهلت، از متقاضیان آزمون تلفنی اخذ و بیش از ۱۰۰ نفر از مددجویان در این آزمون نمره قبولی را کسب کردند.
رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی این سازمان با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۰۰ نفر از ۲۳ استان زیر نظر ۹ مربی که خود از حافظان قرآن هستند، مشغول حفظ قرآن هستند، اظهار کرد: برخی از این مددجویان استعدادهای بی‌نظیری در زمینه حفظ مباحث قرآنی داشته و با ادامه داشتن این طرح، قطعاً به زودی شاهد ورود این افراد به مسابقات کشوری و بین‌المللی خواهیم بود.

97/11/1