» » بازدید رئیس سازمان انرژی اتمی از تحریریه ایکنا

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور که در این بازدید توسط حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی، عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و سیدمحمدجواد شوشتری، رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان همراهی می‌شد، از نزدیک در جریان تولید خبر در تحریریه این خبرگزاری تخصصی قرار گرفت.

یادآور می‌شود علی‌اکبر صالحی، متولد ۴ فروردین ۱۳۲۸ و از سال ۱۳۹۲ معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران است. صالحی پیشتر از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۸۹ نیز همین سمت را بر عهده داشت. صالحی از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ وزیر امور خارجه ایران بود. او از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲ نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود و بین سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸، معاونت دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی را بر عهده داشت.

صالحی تحصیلات خود را در دانشگاه آمریکایی بیروت (AUB) و مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) در رشته‌های فیزیک هسته‌ای و مهندسی هسته‌ای انجام داده‌است. او استاد مهندسی انرژی دانشگاه صنعتی شریف است و دو دوره رئیس این دانشگاه بوده‌است. صالحی همچنین ریاست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین را بر عهده داشته‌است.

97/08/26