» » گرامیداشت پنجمین سالگرد شهادت شهید حجت‌الاسلام سیدمهدی تقوی

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛ پنج سال پیش در چنین روزی (17 خردادماه) حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی تقوی، مدیرعامل اسبق خبرگزاری ایکنا در حمله تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی به فیض شهادت نائل آمد.

وی که از فعالان جامعه قرآنی کشورمان و از اعضای دفتر نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس بود، از نوادگان امامزاده موسی مبرقع، فرزند بلافصل امام جواد(ع) به شمار می‌آید.

شهید تقوی در 29 شهریور 1349 در روستای جورد از توابع شهرستان رودهن در خانواده‌ای از سادات مذهبی چشم به جهان گشود. وی با شروع جنگ، چندین بار در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل طی دوران دفاع مقدس حضور یافت و با مجروح شدن دست چپ به درجه جانبازی نائل شد.

شهید حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی از ظرفیت‌ روحیه جهادی و انقلابی والایی برخوردار بود و توانست در مجموعه‌هایی که کار می‌کرد تحولی اساسی و چشمگیر و ارتباطی مفید را بین دانشگاه و حوزه برقرار کند؛ اما مطلب قابل تأمل در مورد این شهید، دغدغه‌مندی و ظرفیت بالای او در پذیرش مسئولیت‌های مختلفی بود و گویی همه جا و همه مقاطع برایش میدان جنگ و مبارزه بود و فقط نوع عملیات‌ها فرق داشت.

1/03/17