برگزاری سلسله کارگاه‌های پیش از ازدواج ویژه دانشجویان
سلسله کارگاه‌های پیش از ازدواج به‌صورت مجازی و در سامانه رویتاب جهاددانشگاهی برگزار می‌شود.
نشریه الکترونیکی چهارفصل قرآنی / فصل زمستان
نشریه الکترونیکی چهارفصل قرآنی ویژه فعالیت های فصل زمستان این رویداد فرهنگی هنری منتشر شد.


همزمان با شب‌های قدر؛ نمایشگاه مجازی خوشنویسی، نقاشی‌خط و تایپوگرافی الغوث آغاز به کار کرد

همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و شب های پرخیر و برکت قدر نمایشگاه خوشنویسی، نقاشی‌خط و تایپوگرافی با عنوان الغوث در فضای مجازی آغاز به کار کرد.

فراخوان نمایشگاه بین المللی خوشنویسی، نقاشیخط و تایپوگرافی الغوث
سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به مناسبت ماه مبارک رمضان نمایشگاه الغوث را برگزار می کند.

سومین جلسه تدبر در قرآن کریم / موضع الهی درباره شادابی و نشاط

انسیه برومند، استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه، در یازدهمین درس‌گفتار تدبر در قرآن به موضع الهی درباره شادابی و نشاط اشاره کرد و گفت: در سوره فجر چهره مبارزه با ظلم و ظالمان و رفع محرومیت‌ها به عنوان نفس مطمئنه نام برده شده و تصویر زیبایی که از آن ارائه می‌شود این است که در آغوش محبت خدا قرار می‌گیرد و هم او از خدا راضی است و هم خدا از او. 

دومین جلسه تدبر در قرآن کریم / بررسی موضوع شادابی و نشاط در سوره‌های بلد و ابراهیم
 انسیه برومند، استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه در دهمین درس‌گفتار با موضوع تدبر در قرآن به موضوع شادابی و نشاط بر اساس شخصیت‌های معرفی شده در سوره‌های بلد و ابراهیم پرداخت.
اولین جلسه تدبر در قرآن کریم / ایجاد شادابی با پاسخ به حس بی‌نهایت‌طلبی انسان

انسیه برومند، استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه در نهمین درس‌گفتار با موضوع تدبر در قرآن به تشریح ویژگی بی‌نهایت‌طلبی انسان پرداخت و گفت: پاسخ به این حس، عامل شادابی و نشاط انسان است. 

هشتمین نشست هویت زن از منظر الگوهای قرآنی / حضرت مریم(س) الگوی شاخص زن در قرآن

استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه در هشتمین درس گفتار «هویت زن از منظر الگو‌های قرآنی» قانت بودن را ویژگی خاص حضرت مریم(س) برشمرد و گفت: قانت بودن به صورت بنیادین هویت بانوان را رنگ و معنای واقعی می‌دهد. 

هفتمین نشست هویت زن از منظر الگوهای قرآنی/ ملکه سبا الگوی زن در جامعه کفر

انسیه برومند، استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه در هفتمین درس گفتار «هویت زن از منظر الگو‌های قرآنی» به تشریح ویژگی‌های ملکه صبا به عنوان یک زن صاحب قدرت و تدبیر پرداخت و گفت: چنین جایگاهی در نظام الهی موضوعیت دارد و منحصر به مردان نیست یعنی در آن زن یا مرد بودن مطرح نیست. 

ششمین نشست هویت زن از منظر الگوهای قرآنی/ آسیه الگوی زن مومن اثر گذار در جامعه کفر

انسیه برومند، استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه در ششمین درس گفتار «هویت زن از منظر الگو‌های قرآنی» به تشریح شرایط آسیه، همسر فرعون پرداخت و گفت: آسیه ترسیم زنی مقاوم و امنیت‌بخش در سخت‌ترین و پیچیده‌ترین شرایط اجتماعی در بطن حکومت طاغوتی، در دربار فرعون و کنار خود فرعون است که توانسته حافظ اسرار الهی باشد. 

پنجمین نشست هویت زن از منظر الگوهای قرآنی / حفظ و نگهداری و حمایت از دختر تا مادر شدن
 انسیه برومند، استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه در پنجمین درس گفتار «هویت زن از منظر الگو‌های قرآنی» به موضوع رابطه مادر و دختری پرداخت و تصریح کرد: خداوند در سوره مبارکه «آل‌عمران» از مادر حضرت مریم(س) و مادربزرگ حضرت عیسی(ع) به عنوان الگویی صحبت می‌کند که شناخت دقیقی از نیاز جامعه دارد و آگاه است که این جامعه نیازمند فردی هست تا بتواند باری از روی دوش انسانیت بردارد.
چهارمین نشست هویت زن از منظر الگوهای قرآنی / حفظ و نگهداری و حمایت از پسر تا مرد شدن

استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه در چهارمین درس‌گفتار «هویت زن از منظر الگو‌های قرآنی» به موضوع نقش مادری پرداخت و گفت: موضوع اصلی درباره مادران و ارتباط ایشان با پسرانشان، انتقال میراث شجاعت به آن‌ها به واسطه باور به وعده‌های الهی است.