» » صفحه 8
سلسله نشست‌های میان رشته‌ای «قرآن و علوم انسانی» برگزار می‌شود
سلسله نشست‌های میان‌رشته‌ای «قرآن و علوم انسانی» با همکاری دانشگاه شهید بهشتی، مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم جهاد دانشگاهی، انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی و انجمن علمی اعجاز قرآن برگزار می‌شود.
امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و جامعة‌المصطفی(ص)

تفاهم‌نامه همکاری معاونت فرهنگی و تربیتی جامعةالمصطفی‌العالمیه و سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، ششم آبان‌ماه با حضور عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، از سوی حجت‌الاسلام و المسلمین کریمی، معاون فرهنگی تربیتی جامعةالمصطفی(ص) و محمدحسین حسنی، سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان به امضاء رسید.

سلسله نشست‌های تخصصی «کاربردی سازی مطالعات قرآنی» برگزار می شود
سلسله نشست‌های تخصصی «کاربردی سازی مطالعات قرآنی»، به همت مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم سازمان قرآنی دانشگاهیان و با همکاری خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) در بازده­ی آبان تا دی 1399 برگزار می‌شود.
هم‌افزایی مرکز آموزش مجازی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با سازمان قرآنی دانشگاهیان

سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و مرکز آموزش مجازی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها روز گذشته قرارداد همکاری برای استفاده از ظرفیت تولیدات مشترک در حوزه اطلاع‌رسانی، ترویج  تبلیغ برنامه‌ها و آموزش‌های مشترک و بخش بین‌الملل امضا کردند.

حجت‌الاسلام فاکر میبدی مطرح کرد: خطر تفسیر به رأی در قرآن‌بنیان کردن علوم / انتقاد از آنان که نظریات غربی را برتر از وحی می‌دانند
عضو هیئت علمی جامعة‌المصطفی(ص) با انتقاد از افرادی که دیدگاه‌های غربی را برتر از وحی می‌دانند، اظهار کرد: مطالب قرآن را باید به مخاطبان ابلاغ کنیم و اگر چیزی در قرآن نباشد، نباید با زور به قرآن نسبت دهیم، زیرا دچار آفت تفسیر به رأی می‌شویم.
حجت‌الاسلام کریمی مطرح کرد: ارکان قرآن‌بنیان کردن علوم انسانی
عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ضمن تشریح مراحل و ارکان قرآن‌بنیان کردن علوم انسانی، گفت: علوم انسانی موجود غرب برای ما که در جامعه اسلامی هستیم، کارآیی لازم را ندارد، زیرا برگرفته از مبانی‌ای است که منابع آن حقیقی، الهی و واقع‌نما نیست.
نشست «رویکردها در تولید علم دینی یا علوم قرآن‌بنیان» برگزار می‌شود
نشست تخصصی «رویکردها در تولید علم دینی یا علوم قرآن‌بنیان» با همکاری سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در مؤسسه مطالعات و بررسی‌های راهبردی بعثت برگزار می‌شود.
از سوی مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی؛ کارگاه «بوم ایده‌پردازی» برگزار می‌شود
کارگاه «بوم ایده‌پردازی» از سوی مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی وابسته به سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می‌شود.
ایکنا؛ میزبان چهارمین هم‌اندیشی اساتید و مدیران امور قرآنی
چهارمین نشست هم‌اندیشی اساتید و مدیران امور قرآنی، ۳۰ مهرماه به میزبانی ایکنا برگزار می‌شود.
از سوی مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی؛ سی‌وچهارمین «کافه محفل» برپا می‌شود
سی و چهارمین دورهمی کسب‌وکارهای نوپای قرآنی با عنوان «کافه محفل» عصر امروز شنبه ۱۲ مهرماه، از سوی مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی وابسته به سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برپا می‌شود.
کتاب تولد یک تراژدی، کشمیر ۱۹۴۷ در خبرگزاری ایکنا رونمایی شد
مترجم کتاب «تولد یک تراژدی» گفت: تنها راه حل بحران کشمیر، مقاومت است؛ مقاومت به معنای حفظ هویت اسلامی. تلاش‌های بین‌المللی برای فشار بر هند جهت اتخاذ تصمیم عاقلانه درباره کشمیر باید صورت گیرد، چراکه شواهد حاکی از آن است که عملیات نظامی هند و آمار شهدا در کشمیر بسیار بیشتر شده که این شرایط موضوع کشمیر را پیچیده‌تر خواهد کرد.
نشست مدیران سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و شورای امر به معروف و نهی از منکر

مدیران سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور طی امروز نشستی با مدیر شورای امر به معروف و نهی از منکر داشتند که برگزاری نشست‌هایی با موضوع امر به معروف با همکاری رسانه ایکنا از جمله نتایج آن بود.