» » صفحه 7
اصلی‌ترین مبانی فنون تدریس در دوره دانشجومعلم آموزش داده شد
دانشجوی شرکت‌کننده در دوره دانشجومعلم سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور درباره محتوای آن اظهار کرد: محتوای دوره شامل سرفصل‌های فنون تدریس، علوم قرآنی، سبک زندگی و فصیح‌خوانی بود که فنون تدریس بسیار کاربردی بود.
دوره‌های تدبر و تفسیر برای دانشجویان برگزار شود
دانشجوی شرکت‌کننده در دوره آموزشی دانشجومعلم سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور گفت: در صورت امکان دوره‌های تدبر و تفسیر قرآن  برگزار شود، چراکه دانشجویان از مفاهیم و بحث‌های تدبری در کلام وحی دور افتاده‌اند و برگزاری این دوره‌ها موجب جذب علاقه‌مندان و آشنایی با مفاهیم و نکات تفسیری آیات می‌شود.
رونمایی از کتاب «فراز و فرود نسخ‌نویسی در ایران» در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور

مراسم رونمایی از کتاب «فراز و فرود نسخ‌نویسی در ایران» روز گذشته با حضور رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و قائم مقام مرکز طبع و نشر قرآن در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار شد.

به مناسبت سالگرد ارتحال امام راحل؛ سمینار بین‌المللی امام خمینی(ره) و دنیای معاصر برگزار می‌شود
سمینار بین‌المللی «امام خمینی(ره) و دنیای معاصر» از سوی پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی، خبرگزاری بین‌المللی قرآن‌(ایکنا)، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) و ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام(ره) روز پنجشنبه، ۱۳ خرداد از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در حرم مطهر امام راحل برگزار می‌شود.
«فراز و فرود نسخ‌نویسی در ایران» در ایکنا رونمایی می‌شود
کتاب «فراز و فرود نسخ‌نویسی در ایران» عصر سه‌شنبه ۱۱ خردادماه در خبرگزاری ایکنا رونمایی می‌شود.
بازدید نائب رئیس انجمن ایرانی مطالعات جهان از سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور
جواد شعرباف، نائب رئیس انجمن ایرانی مطالعات جهان از سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور بازدید به عمل آورد.
اولین ژوژمان دانشجویی، جشنواره ملّی کتابت قرآن کریم افتتاح شد
اولین ژوژمان دانشجویی، جشنواره ملّی کتابت قرآن کریم شنبه 8 خردادماه 1400 افتتاح شد.
فرصت برابر آموزش و تأکید بر تداوم جشنواره ملی کتابت قرآن
دانشجویان شرکت‌کننده در نخستین دوره جشنواره کتابت قرآن به بازخوردهای این جشنواره از فرصت برابر آموزش گفتند و بر تداوم آن تأکید کردند.
محمدحسین حسنی خبر داد: برگزاری سلسله نشست‎های نقد و بررسی علمی رویدادهای قرآنی کشور تا پایان سال
مدیرعامل ایکنا با اشاره به برگزاری نشست نقد و بررسی سی و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن به میزبانی این خبرگزاری ایکنا، گفت: در همین راستا تلاش خواهد شد تا پایان سال حداقل ۲۰ نشست نقد و بررسی رویدادهای قرآنی کشور با رویکرد علمی‌تر برگزار شود.
برگزاری نشست نقد و بررسی مسابقات بین‌المللی قرآن در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور
در نشست نقد و بررسی سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن از نرخ بالای آشفتگی مسابقات بین‌المللی قرآن و سایر رویدادهای قرآنی خبر داده و علت آن نیز نداشتن برنامه جامع برای مسابقات اعلام شد، همچنین در این نشست‌های نقدهایی در مورد آمار بازدید از مسابقات مطرح شد.
لزوم دسته‌بندی ورودی‌های دوره تربیت معلم قرآن
مدرس دوره تربیت معلم قرآن تأکید کرد که برای برگزاری این دوره‌های آموزشی،‌ آزمون‌ها و ورودی‌های نظارت بیشتری باید اعمال شود، گفت: با توجه به دستیابی ۹۰ درصد از مربیان به استانداردهای لازم می‌توان گفت که دوره‌های تربیت معلم به اهداف خود دست یافته‌اند.
زمان ثبت نام وارسال اثر در جشنواره ملی کتابت قرآن کریم تمدید شد.

با اعلام دبیرخانه این جشنواره مهلت ارسال اثر به جشنواره ملی کتابت قرآن کریم تا 15خردادماه تمدید شد.