» » صفحه 6
سازمان قرآنی دانشگاهیان، آماده برگزاری نمایشگاه مجازی هنر قرآنی در خارج از کشور
در وبیناری که از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با مشارکت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار شد، در زمینه برگزاری نمایشگاه مجازی هنر قرآنی در خارج از کشور بحث و تبادل نظر شد.
سیطره قرائت متافیزیکی بر قرآن مانع کاربردی‌سازی شده است
حجت‌الاسلام علیرضا قائمی‌نیا در تبیین علت عدم توفیق در کاربردی‌سازی مطالعات قرآنی اظهار کرد: سیطره قرائت متافیزیکی و غایبانه بر قرآن و غلبه آن بر مباحث وجودی، کار را مشکل کرده است. در حالی که کانون توجه اصلی قرآن مسائل وجودی است و به میزانی که نیاز دارد و به عنوان مقدمه، مباحث متافیزیکی را نیز مطرح می‌کند.
انتصاب رییس مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی
رییس جهاددانشگاهی در حکمی سیدنعیم اورازانی را به‌عنوان رییس مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی منصوب کرد.
به دو صورت حضوری و مجازی؛ جلسه هفتگی آموزش قرآن با تدریس «سعیدیان» در ایکنا برگزار می‌شود
جلسه هفتگی آموزش قرآن با تدریس محمدحسین سعیدیان، مدرس و قاری بین‌المللی به همت ایکنا و به دو شکل مجازی و حضوری برگزار می‌شود.
در قالب یک نشست علمی؛ بررسی دشواره‌های روش‌شناختی فهم در پژوهش‌های میان‌رشته‌ای قرآن
هفتمین نشست هم‌اندیشی با موضوع «دشواره‌های روش‌شناختی فهم متن با تأکید بر پژوهش‌های میان‌رشته‌ای قرآن» از سوی مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم با ارائه حامد علی اکبرزاده برگزار می‎شود.
نشست مشترک مدیران اتحادیه کشوری مؤسسات قرآنی و سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور
نشست مشترک مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت با سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان و مدیرعامل ایکنا عصر دوشنبه ۳ آذرماه در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار شد.
یافتن زمینه مشترک بین زبان قرآن و علم؛ مقدمه کاربردی‌سازی مطالعات قرآنی
قاسم درزی در نشست «رابطه میان‌رشتگی و کاربردی‌سازی در مطالعات قرآنی» گفت: برای کاربردی‌سازی مطالعات قرآنی باید بین زبان قرآن و زبان علم زمینه مشترک به دست آورد. یعنی مفاهیمی که در قرآن مورد نظر ما هستند، باید شفاف شوند.
از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛ کارگاه «درمانگری اختلالات خواندن و نوشتن» برگزار می‌شود
کارگاه «درمانگری اختلالات خواندن و نوشتن» با محوریت ارزیابی، تشخیص و درمان از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می‌شود.
برگزاری نشست قائم‌مقام شورای عالی قرآن و سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان
نشست مشترک قائم‌مقام شورای عالی قرآن و سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با تأکید بر لزوم ادامه طرح قرآنی «تحیت»‌ برگزار شد.
نشست «رابطه میان‌رشتگی و کاربردی‌سازی در مطالعات قرآنی» برگزار می‌شود
نشست «رابطه میان‌رشتگی و کاربردی‌سازی در مطالعات قرآنی»، از سلسله نشست‌ها کاربردی‌سازی مطالعات قرآنی با سخنرانی قاسم درزی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.
چهارمین دوره طرح دانشجومعلم قرآن در 15 استان برگزار می‌شود
چهارمین دوره طرح هماهنگ دانشجومعلم قرآن کریم به‌ صورت هماهنگ در 15 استان کشور برگزار می‌شود.
بازدید سردار اهل تسنن سپاه از سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور
سردار جمیل بابایی، نخستین سردار اهل تسنن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مناسبت هفته وحدت از سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور بازدید کرد.