» » صفحه 5
عیسی علیزاده خواستار شد: مأموریت رتبه‌بندی فرهنگی دانشگاه‌ها به جهاددانشگاهی واگذار شود
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در حاشیه امضای تفاهم‌نامه با معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، اظهار کرد: رتبه‌بندی کیفی از فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها نداریم و با توجه به الزام این مسئله، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران قابلیت انجام این پروژه را دارد.
به بهانه سالروز تأسیس خبرگزاری ایکنا؛ تنفس ۱۵ ساله یک رسانه در فضای قرآن/ساخت تمدن نوین اسلامی بر محور قرآن
بیستم آبان‌ماه سالروز تأسیس رسانه‌ای است که قرآن را محور برساخت تمدن نوین اسلامی می‌داند و ۱۵ سال است که از تلاش برای تولید محتوای قرآنی در همه زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و اندیشه باز نایستاده؛ نهال کوچکی که سال ۸۲ با همت جوانان قرآنی جهاد دانشگاهی غرس شد امروز درخت پرباری برای ترویج معارف قرآن کریم و اهل بیت(ع) شده است. درختی که طوفان کج‌سلیقگی‌های رایج فرهنگی در کشور و سیاست‌گذاری‌های نامتوازن دینی در دوره‌های مختلف، ریشه قرآنی را تکان نداده و به زعم نگارنده، این رسانه را از مشی حق‌طلبانه خود منحرف نکرده است.
نقش مؤثر جهاددانشگاهی در تعامل با قشر خاکستری دانشجویان
سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور گفت: از حضور و ظرفیت جهاددانشگاهی در دانشگاه برای اثرگذاری بر روی قشر خاکستری دانشجویان که روبه فزونی است، نباید غافل شد.
غلامرضا غفاری: دغدغه جهاددانشگاهی نسبت به مسایل فرهنگی و اجتماعی بیش از دانشگاه‌هاست
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در مراسم امضای تفاهم‌نامه با جهاددانشگاهی گفت: امروز دغدغه جهاددانشگاهی نسبت به مسایل فرهنگی و اجتماعی بیشتر از دانشگاه‌هاست و باید گفت این نهاد علمی - فرهنگی تمایل مطلوبی به ارتباط با دانشگاه دارد.
عیسی علیزاده به مناسبت سالروز تاسیس ایکنا عنوان کرد: تلاش ایکنا برای ارائه راهکارهای مناسب برای حل معضلات عرصه‌های مختلف
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در مورد رویکردهای این خبرگزاری اظهار کرد: رویکرد ایکنا طی سال‌های اخیر حرکت از رویدادمحوری به سمت موضوع‌محوری بوده و تلاش برای ارائه راهکارهایی برای رفع مشکلات مردم در عرصه‌های مختلف اعم از اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ... بوده است.
ایکنا رسانه برتر در حوزه سواد رسانه‌ای
خبرگزاری ایکنا در دومین همایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی به عنوان رسانه برتر در حوزه سواد رسانه‌ای در کشور معرفی و تجلیل شد.
کارگاه «ریشه‌شناسی مفردات قرآن کریم در زبان‌های سامی» برگزار می‌شود
کارگاه آموزشی «ریشه‌شناسی مفردات قرآن کریم در زبان‌های سامی» به همت مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم جهاد دانشگاهی روزهای ۲۳ و ۳۰ آبان برگزار خواهد شد.
رحیم خاکی اعلام کرد: رویکرد تازه مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی برای برگزاری رویدادهای استارت‌آپی موضوع‌محور
سرپرست مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی اظهار کرد: امیدوارم با نگاه و رویکرد جدیدی که هفته پیش به تصویب شورای مشاوران مرکز رشد رسید، با موضوعی کردن رویدادهای استارت‌آپی، نتایج بهترى در رویدادهای استارت‌آپی «طلوع برکت» داشته باشیم.
آغاز ثبت نام هفدهمین دوره آموزش خبرنگاری در ایکنا
ثبت نام برای هفدهمین دوره آموزش خبرنگاری در محل خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) آغاز شد.
حضور مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی در نمایشگاه فناوری ربع رشیدی تبریز
مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی در ششمین نمایشگاه فناوری ربع رشیدی با حضور در زون تخصصی نوآوری و فناوری‌های نرم و هویت‌ساز «صنایع فرهنگی و خلاق» بازدیدکنندگان با فعالیت‌های این مرکز آشنا می‌شوند.
عیسی علیزاده پیشنهاد داد: بخش دانشجویی همایش بانوان قرآن‌پژوه به سازمان قرآنی دانشگاهیان واگذار شود
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: با توجه به تخصص سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در برنامه‌ریزی و اجرای رویدادهای دانشجویی با رویکرد قرآنی؛ پیشنهاد می‌دهم، بخش دانشجویی همایش بانوان قرآن‌پژوه در حوزه بانوان به این سازمان واگذار شود.
هدف طلوع برکت، حرکت به سمت توسعه و کسب ایده های خلاق اسلامی است
سرپرست مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی گفت: حرکت به سمت توسعه و کسب ایده های خلاق اسلامی از اهداف رویداد استارتاپی طلوع برکت است.