» » صفحه 18
کارگاه «یک‌گام تا اشتغال»؛ ویژه رشته علوم قرآن و حدیث
کارگاه «یک‌گام تا اشتغال» ویژه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته علوم قرآن و حدیث در مرکز آموزش سازمان قرآنی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.
شرکت‌کنندگان «دانشجو متدبر قرآن» از تجارب خود می‌گویند/۳ جهاددانشگاهی فعالیت‌های قرآنی را به بطن جامعه هدایت کند
شرکت‌کننده در دومین طرح ملی «دانشجو متدبر قرآن»از انجام خدمات توسط جهاددانشگاهی تقدیر کرد و افزود: انجام و برگزاری این طرح‌ها در قالب‌های مختلف خوب است اما کافی نیست، جهاددانشگاهی باید فعالیت‌های قرآنی را به بطن جامعه هدایت کرده و مسئولیت مدیریت را به مردم جامعه انتقال دهد.
شرکت‌کنندگان «دانشجو متدبر قرآن» از تجارب خود می‌گویند/۲ برنامه‌ریزی‌ها در راستای جذب غیر‌قرآنی‌ها باشد/ عمل به احکام؛ مهمترین خروجی طرح‌های قرآنی
دانشجوی کارشناس ارشد علوم قرآن با تأکید بر اینکه مهمترین نتیجه و خروجی دوره‌ها و طرح‌ها باید عمل به احکام دینی و قرآنی باشد، گفت: برگزاری هر‌گونه دوره و طرح قرآنی می‌تواند مسیر فعالیت خدمتگزاران به قرآن را اعتلا بخشد.
شرکت‌کنندگان «دانشجو متدبر قرآن» از تجارب خود می‌گویند؛ مربیان قرآن خود را از شرکت در دوره‌های آموزشی مستثنی ندانند
حافظ ۱۵ جزء قرآن گفت: در هر دوره هرچند اگر مطالب تکراری باشد نکته‌هایی بازگو می‌شود که جدید است، همین به روز بودن مطالب باعث شرکت در دوره‌ها می‌شود، مربی باید برای آموزش به‌روز باشد و خود را از شرکت در دوره‌های آموزشی مستثنا نداند.
تحقق هدف سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در توسعه مبانی قرآنی در دانشگاه‌ها
رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور حضور دانشجویان محصل در رشته‌های غیر از علوم قرآن و حدیث را نشان‌گر محقق شدن اهداف سازمان قرآنی دانشگاهیان دانست و گفت: دور هم جمع کردن دانشجویان علاقه‌مند به قرآن در رشته‌های مختلف هدف اصلی سازمان قرآنی دانشگاهیان است.
علیزاده: دانشجویان قرآنی سرمایه‌های دینی کشور محسوب می‌شوند
معاون فرهنگی جهاد‌دانشگاهی کشور در تشریح اهمیت اجرای طرح دانشجو متدبر قرآن، حضور دانشجویان فعال در حوزه قرآن را در طرح مغتنم شمرد و گفت: دانشجویان قرآنی سرمایه‌های دینی کشور محسوب می‌شوند و قطعا سفیران ما در حوزه دین هستند.
مسعود شهرجردی: هدف از اجرای طرح‌های قرآنی ورود مضامین مصحف شریف به بطن زندگی است
رئیس جهاد‌دانشگاهی استان مرکزی اجرای طرح‌های مختلف قرآنی را بهانه‌ای برای جریان‌سازی قرآن و ورود مضامین قرآنی به بطن زندگی مردم به ویژه ایجاد انگیزه برای نوجوانان و جوانان دانست و اضافه کرد: برای جریان‌سازی مبانی قرآن باید همه دست بکار شویم.
فرماندار شازند: جهاددانشگاهی، ضرورت ایجاد فضای قرآنی بین دانشجویان را احساس کرده است
فرماندار شازند تأکید کرد: متأسفانه نگاه مجموعه‌ها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی به حوزه فرهنگ که قرآن زیرمجموعه این حوزه است، نگاه شایسته‌ای نیست، جای تقدیر دارد که مجموعه جهاددانشگاهی ضرورت ایجاد فضای قرآنی بین دانشجویان را احساس کرده و انجام این خدمت را در دستور کار قرار داده است.
نماینده مردم شازند:اجرای طرح دانشجو متدبر قرآن یکی از برنامه‌های خوب است
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف جهت از بین رفتن فاکتورهای اخلاقی در کشور ادامه ‌داد: شاخصه‌های اخلاقی در کشور فروپاشیده است، مسیر تخریب‌ها، اتهامات، اختلاس‌ها و سوءاستفاده‌ها و آسیب زدن به نظام به مرز غیرقابل تحمل رسیده است.
از سوی مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی؛ هفدهمین «کافه محفل» برپا می‌شود
هفدهمین «کافه محفل» شنبه ۹ شهریور، از سوی مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی برپا می‌شود.
اهدای نخستین نسخه بازآفرینی‌شده قرآن منتسب به امام موسی‌کاظم(ع) به ایکنا
نخستین نسخه بازآفرینی شده قرآن منتسب به امام موسی کاظم(ع) از کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی به خبرگزاری بین‌المللی قرآن، ایکنا اهدا شد.
گزارش ایکنا از مراسم رونمایی از آخرین اثر محسن اسماعیلی؛ داستان شنیدنی خلق «مهر و ماه» و خاطرات اسوه‌های اخلاق
مراسم رونمایی از کتاب «مهر و ماه؛ رساله‌ای در باب حقوق اجتماعی و احکام اخلاقی» با حضور محسن اسماعیلی، مؤلف کتاب و جمعی از مسئولان و صاحب‌نظران در محل خبرگزاری ایکنا برگزار شد.