» » صفحه 17
برگزاری سلسله جلسات ارتقای بهره‌وری آموزش عمومی قرآن
رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشجویان سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور از برگزاری سلسله جلساتی به منظور ارائه راهبردهای ارتقای بهره‌وری و آموزش عمومی قرآن کریم با حضور اساتید قرانی برجسته کشورمان خبر داد.
کارگاه «ریشه‌شناسی مفردات قرآن در زبان‌های سامی» برگزار شد
اولین جلسه کارگاه ریشه‌شناسی مفردات قرآن کریم در زبان‌های سامی در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار شد.
نشست خبری بیست‌وپنجمین کتاب سال دانشجویی برگزار شد
نشست خبری بیست‌وپنجمین کتاب سال دانشجویی امروز، سه‌شنبه، ۲۲ آبان‌ماه در محل سالن اجتماعات سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار شد.
تلخیص‌ کتاب تاریخ قرآن رامیار منتشر شد
در پی استقبال داوطلبان علوم قرآن و حدیث از کتاب‌های آمادگی آزمون علوم قرآن و حدیث ویژه داوطلبان آزمون دکتری، کتاب تلخیص شده «تاریخ قرآن رامیار» به زیور طبع آراسته شد.
از سوی مرکز رشد واحد‌های فناور هنرهای قرآنی؛ اولین کافه محفل با محوریت کارآفرینی اسلامی - قرآنی برگزار می‌شود
اولین کافه محفل با محوریت خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی اسلامی - قرآنی، از سوی مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی برگزار می‌شود.
عیسی علیزاده خواستار شد: مأموریت رتبه‌بندی فرهنگی دانشگاه‌ها به جهاددانشگاهی واگذار شود
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در حاشیه امضای تفاهم‌نامه با معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، اظهار کرد: رتبه‌بندی کیفی از فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها نداریم و با توجه به الزام این مسئله، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران قابلیت انجام این پروژه را دارد.
به بهانه سالروز تأسیس خبرگزاری ایکنا؛ تنفس ۱۵ ساله یک رسانه در فضای قرآن/ساخت تمدن نوین اسلامی بر محور قرآن
بیستم آبان‌ماه سالروز تأسیس رسانه‌ای است که قرآن را محور برساخت تمدن نوین اسلامی می‌داند و ۱۵ سال است که از تلاش برای تولید محتوای قرآنی در همه زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و اندیشه باز نایستاده؛ نهال کوچکی که سال ۸۲ با همت جوانان قرآنی جهاد دانشگاهی غرس شد امروز درخت پرباری برای ترویج معارف قرآن کریم و اهل بیت(ع) شده است. درختی که طوفان کج‌سلیقگی‌های رایج فرهنگی در کشور و سیاست‌گذاری‌های نامتوازن دینی در دوره‌های مختلف، ریشه قرآنی را تکان نداده و به زعم نگارنده، این رسانه را از مشی حق‌طلبانه خود منحرف نکرده است.
نقش مؤثر جهاددانشگاهی در تعامل با قشر خاکستری دانشجویان
سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور گفت: از حضور و ظرفیت جهاددانشگاهی در دانشگاه برای اثرگذاری بر روی قشر خاکستری دانشجویان که روبه فزونی است، نباید غافل شد.
غلامرضا غفاری: دغدغه جهاددانشگاهی نسبت به مسایل فرهنگی و اجتماعی بیش از دانشگاه‌هاست
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در مراسم امضای تفاهم‌نامه با جهاددانشگاهی گفت: امروز دغدغه جهاددانشگاهی نسبت به مسایل فرهنگی و اجتماعی بیشتر از دانشگاه‌هاست و باید گفت این نهاد علمی - فرهنگی تمایل مطلوبی به ارتباط با دانشگاه دارد.
عیسی علیزاده به مناسبت سالروز تاسیس ایکنا عنوان کرد: تلاش ایکنا برای ارائه راهکارهای مناسب برای حل معضلات عرصه‌های مختلف
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در مورد رویکردهای این خبرگزاری اظهار کرد: رویکرد ایکنا طی سال‌های اخیر حرکت از رویدادمحوری به سمت موضوع‌محوری بوده و تلاش برای ارائه راهکارهایی برای رفع مشکلات مردم در عرصه‌های مختلف اعم از اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ... بوده است.
ایکنا رسانه برتر در حوزه سواد رسانه‌ای
خبرگزاری ایکنا در دومین همایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی به عنوان رسانه برتر در حوزه سواد رسانه‌ای در کشور معرفی و تجلیل شد.
کارگاه «ریشه‌شناسی مفردات قرآن کریم در زبان‌های سامی» برگزار می‌شود
کارگاه آموزشی «ریشه‌شناسی مفردات قرآن کریم در زبان‌های سامی» به همت مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم جهاد دانشگاهی روزهای ۲۳ و ۳۰ آبان برگزار خواهد شد.