» » صفحه 10
تجلیل از هنرمندان قرآنی شرکت‌کننده در نمایشگاه مجازی اندونزی
رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی از هنرمندان قرآنی ایرانی که آثار خود را در نمایشگاه مجازی سه بعدی این نهاد شرکت داده بودند، قدردانی کرد.
اطلاعیه دبیرخانه جشنواره ملی کتابت قرآن
دبیرخانه نخستین جشنواره ملی کتابت قرآن کریم طی اطلاعیه‌ای به تشریح اهداف و شاخصه‌های این جشنواره پرداخت و از هنرمندان خواست آثار خود را در مهلت مقرر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
نمایش تابلوهای قرآنی در اندونزی

رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی با همکاری سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، مجموعه‌ای از تابلوهای قرآنی را در قالب نمایشگاهی با عنوان «پنجره‌ای به سوی ایران» در اندونزی به نمایش می‌گذارد.

«نظام آموزش و پرورش ایران پس از انقلاب اسلامی با تأکید بر تربیت اجتماعی» بررسی می‌شود
نشست «بررسی نظام آموزش و پرورش ایران پس از انقلاب اسلامی با تأکید بر تربیت اجتماعی» سه‌شنبه هفته جاری به شکل مجازی برگزار می‌شود.
ادامه حیات انقلاب اسلامی در گرو حمایت همه‌جانبه مردم است
در نشست «نقش اراده مردم در تداوم انقلاب اسلامی» مطرح شد که انقلاب اسلامی با حضور همه اقشار جامعه رخ داد و عامل موفقیت آن در ادامه راه نیز همین حضور مردم است. در این انقلاب، افرادی از اقشار مختلف همانند کسبه، بازاریان و ... حضور داشتند، اما یکی از اقشاری که نقشی تعیین‌کننده در انقلاب داشت، دانشگاه بود.
استاد راه‌پیما در گفت‌وگو با ایکنا: مدیریت خوشنویسی ناکارآمد است/ جوان خوشنویس امنیت مالی می‌خواهد
یک استاد پیشکسوت خوشنویسی گفت: برای آموزش جوانان باید منافع شخصی را کنار گذاشته و به منافع ملی توجه کنیم اما اغلب جشنواره‌ها به دلیل مدیریت ناکارآمد اثربخشی چندانی ندارند.

استاد محسن عبادی در گفت‌وگو با ایکنا: پژوهش وجه تمایز جشنواره ملی کتابت قرآن کریم است
یک کاتب قرآن گفت: بخش پژوهشی جشنواره ملی کتابت قرآن کریم آن را از سایر جشنواره‌ها متمایز می‌کند.

مسابقه دانشجویی «بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» برگزار می‌شود
مسابقه دانشجویی بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و با همکاری سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی برگزار می‌شود.
نمایشگاه بانوی انقلاب افتتاح شد.
نمایشگاه مجازی خوشنویسی، نقاشیخط و تایپوگرافی جمعی از بانوان هنرمندان با عنوان بانوی انقلاب آغاز به کار کرد.
بازدید مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه از سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور
مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، طی نشستی با سرپرست این سازمان بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ قرض دادن با تکیه بر قدرت رسانه تأکید کرد.
میرآبادی در گفت‌وگو با ایکنا مطرح کرد: زنگ خطر مصادره شدن هنرهای ایرانی / رایزن‌های فرهنگی ضعیف عمل کرده‌اند
یک استاد نگارگری بر این باور است؛ امروز عصر فرهنگ و ارتباطات فرهنگی است و کشورها برای نفود از فرهنگ کمک می‌گیرند، در حالی که رایزنی‌های فرهنگی کشورمان در این زمینه عملکرد ضعیفی داشته‌اند.
با حضور اندیشمندانی از ۶ کشور؛ وبینار گفت‌وگوهای بین‌المللی «انقلاب اسلامی: بازتاب، چشم‌انداز و مسائل نوپدید» برگزار می‌شود
هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی، وبینار گفت‌وگوهای بین‌المللی «انقلاب اسلامی: بازتاب، چشم‌انداز و مسائل نوپدید»، به همت پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی و با همکاری خبرگزاری ایکنا و دانشگاه بین‌المللی اهل‌بیت(ع) در روز چهارشنبه، ۱۵ بهمن‌‌ماه برگزار می‌شود.