صفحه اصلي
جلسه هم اندیشی چگونگی برگزاری مراسم ماه های محرم و صفر در ایام کرنا

اولین جلسه هم اندیشی چگونگی برگزاری مراسم ماه های محرم و صفر با توجه به شرایط کرونا برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، در این جلسه که به همت معاونت ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با حضور پژوهشگران و صاحب نظران معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، مرکز مطالعات میان رشته ای قرآن کریم و مدیران و کارشناسان این سازمان برگزار شد.


حاضرین ضمن ارائه پیشنهادها و نظرات خود پیرامون وضع موجود کشور در مواجهه  فعالیت های فرهنگی با ویروس کرونا مقرر کردند با توجه به توصیه علما و بزرگان دینی مبنی بر زنده نگاه داشتن پیام عاشورا و برگزاری مراسم های  ماه محرم و صفر همچنین توجه ویژه به مسائل و مصائب کادر درمانی کشور پویشی با عنوان " روضه های خانگی" راه اندازی شود تاضمن زنده نگاه داشتن اهداف بلند امام حسین علیه السلام و یاران باوفای ایشان، نسبت به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا گامی موثر برداشته شود.


از مصوبات این جلسه می توان به تهیه پک های ویژه ماه محرم شامل پرچم و نمادهای عاشورایی، کلیپ ها، تدوین روضه ها و منابر به صورت صوتی و تصویری و... و ارسال این بسته ها برای داوطلبان شاره کرد تا ضمن بسط فضای معنوی ماه محرم و صفر نسبت به تعظیم شعائر نیز اقدامات مثبتی انجام شود.


در پایان حاضرین پیشنهاد دادند با انتخاب یک نماد پیشوندی(هشتگ) در فضای مجازی خبرگزاری بین المللی قرآن کریم ایکنا نسبت به بازنشر متون و تصاویر ارسالی توسط مخاطبین اقدام نماید.


  
بازگشت