صفحه اصلي
فصل مشترک خدمت به قرآن/ مدیران سازمان قرآنی دانشگاهیان منصوب شدند
رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در آئین تودیع و معارفه مدیران و معاونان سازمان قرآنی دانشگاهیان گفت: فصل مشترک ما خدمت به قرآن کریم است و انتظار این است که گام‌های بسیار بلندی در حوزه محتوا برداشته شود، زیرا بستر‌های آن فراهم است.
به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛ آئین تودیع و معارفه مدیران و معاونان سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور روز یکشنبه با حضور عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، محمدحسین حسنی، رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و مدیرعامل خبرگزاری ایکنا و تعدادی از اعضای شورای سیاستگذاری این سازمان برگزار شد.

عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیر پیشین مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم گفت: اگر یک تیم و سازمان موفق است و به اهداف خود رسیده، همه ارکان آن موفق بوده است و اگر سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور که از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را آغاز کرده و به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته، همه اعضای آن در این موفقیت سهیم هستند.

وی افزود: در انتصاب مدیر جدید، تمایلم بیشتر به این بود که فردی که در این سمت قرار می‌گیرد، فرهنگی باشد، همانطور که خانم نقی‌زاده طی سال‌های گذشته اقدامات فرهنگی و قرآنی مهمی را انجام دادند و اکنون نیز با وجود ترکیب یکدست و جدید، این سازمان می‌تواند به دور از حواشی بر روی برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی متمرکز شود، زیرا حواشی همه روز‌ها و هفته‌های یک مدیر را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

علیزاده با اشاره به اهمیت ارتباط و تدوین برنامه برای نسل جدید گفت: دهه هشتادی‌ها به معنای معضل و چالش نیستند و اول باید آن‌ها را شناخت. آن‌ها سیاست‌گریز و خشونت‌گریزند. همچنین اهل گفتگو و علاقه‌مند به هنر هستند؛ از این رو باید براساس نیاز‌ها و علایق آن‌ها با شیوه‌ای کارشناسانه با آن‌ها ارتباط برقرار کرد.

زهرا نقی‌زاده، مدیر پیشین مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم نیز در ادامه با قدردانی از فرصت فعالیت در این بخش از سازمان قرآنی دانشگاهیان گفت: من که از سال ۱۳۹۲ در این سازمان مشغول به فعالیت بودم، این دوره، دوره طلایی فعالیت‌هایتم در جهاد دانشگاهی بود.

حمید صابرفرزام، رئیس اسبق سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور نیز گفت: بزرگترین و مهمترین سرمایه یک مسئول در رسیدن به اهدافش، همکارانش هستند. همکارانی که متخصص و متبحر باشند و مدیر بتواند روی آن‌ها حساب کند و خوشبختانه این اتفاق برای من افتاد. همه ما باید قدر جهاد دانشگاهی را بدانیم، زیرا در هیچ نهاد و سازمانی، بستر فعالیت‌ها و فرصت‌ها تا این اندازه فراهم نیست.

محمدحسین حسنی، رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور نیز در پایان این آئین ضمن معرفی مدیران و معاونان بخش‌های مختلف سازمان گفت: اصل اول، اخلاق و همدلی است و تفاوتمان با سازمان‌های دیگر این است که ما خادم قرآن هستیم. ما کارمند معمولی نیستیم و مهم‌تر از اینها، عضو جهاد دانشگاهی هستیم. اصل دوم، حفظ جایگاه سازمان و ارتقای آن است؛ از این رو باید همگرایی مدیران و سایر اعضا برای رسیدن به هدف مشترک که اعتلای قرآن کریم است، باشد. زیرا ما جزایر مستقل نیستیم، بلکه به عنوان یک مجموعه مشترک با هدفی واحد هستیم.

وی تصریح کرد: انتظار این است که سازمان گام بسیار بلندی در حوزه محتوا بردارد، زیرا زیرساخت‌ها و بستر آن آماده است؛ از این رو این مسئله نیازمند همدلی بیش از پیش است تا ایده‌ها و برنامه‌های جدید اجرایی شود.

حسنی همچنین تأکید کرد: از امروز می‌خواهیم بین‌المللی فکر کنیم، به این معنی که سطح فعالیت‌های خود را در سطح بین المللی تعریف کرده و گسترش دهیم تا تأثیر آن را فراتر از سازمان و کشور خود شاهد باشیم.

در پایان آئین تودیع و معارفه مدیران و معاونان سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، سیدنعیم اورازانی، سرپرست مرکز رشد هنر‌ و فناوری‌های قرآنی، مهدی گلدوزها، مدیر مرکز مطالعات میان رشته‌ای قرآن کریم، غلامرضا عباسی، سرپرست مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت، محسن رفیع‌خواه، سرپرست مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره سازمان، مهدی بیاتی مشاور رئیس سازمان در امور ارتباطات برون سازمانی و جذب منابع و خانم زهرا کامیاب، مدیر برنامه ریزی سازمان احکام خود را دریافت کردند و مصطفی کریمی به عنوان معاون رسانه‌ای، محمد ابویی، مشاور رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان و محبوبیان معاون فناوری مرکز رشد واحد‌های فناور و هنر‌های قرآنی معرفی شدند.

همچنین با اهدای هدایایی از تلاش‌های زهرا نقی‌زاده، مدیر سابق مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم قدردانی شد.
بازگشت