صفحه اصلي
نبود آموزش مهم‌ترین عامل ایجاد آسیب‌های اجتماعی است
مدیر عامل ایکنا با اشاره به اینکه هر فرد استعدادهایی دارد که باید از آن‌ها به درستی استفاده کند، گفت: لازم است در مسائل فرهنگی و رویارویی با آسیب‌ها به این باور برسیم که نبود آموزش مهم‌ترین عامل ایجاد آسیب‌های اجتماعی و نبود فرهنگ در جامعه است.

سید محمدجواد شوشتری، مدیرعامل خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، در گفت و گو با  ایکنا از چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه جامعه اسلامی به هم‌افزایی نیاز دارد، گفت: با توجه به فشارهای بیرونی، گسستگی‌ها و سوء استفاده‌های درونی در جامعه اسلامی پدید می آید که  شاهد آن هستیم. اگر خیرین و متدینین نگران دین و فرهنگ خانواده و اطرافیانشان هستند لازم است که با یکدیگر در تعامل بوده و هم‌افزایی  داشته باشند.

مدیرعامل ایکنا ادامه داد: این امر مستلزم پرداخت هزینه بالایی به نام «از خودگذشتگی» است و می‌توان گفت که اگر از منیت‌ها بگذریم می‌توانیم کارهای موثری انجام دهیم.

وی توضیح داد: هنگام رویارویی با آسیب نباید تنها تأسف بخوریم و با آسیب کنار بیاییم بلکه باید در رابطه با مسائل فرهنگی دغدغه داشته باشیم و به نقش خود درست عمل کنیم. در شهرهای کوچک که مردم شناخت بیشتری نسبت به یکدیکر دارند، راحت‌تر می‌توانند با آسیب‌های اجتماعی و مشکلات حوزه دین مقابله کنند.

شوشتری با اشاره به اینکه هر فرد استعدادهایی دارد که باید از آن‌ها به درستی استفاده کند، اظهار کرد: لازم است در مسائل فرهنگی و رویارویی با آسیب‌ها به بلوغ برسیم که نبود آموزش مهم‌ترین عامل آسیب‌های اجتماعی است و از طرفی نبود آموزش به معنای نبود فرهنگ در جامعه است.

وی بیان کرد: جامعه متدین و پیشرو باید ظرفیت‌های خود را افزایش دهد تا جذب حداکثری داشته باشد که این کار سعه‌ صدر و استراتژیک مسئولان را می‌طلبد.

رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور بیان کرد: همیشه کارهای کوچک که بر انجام آن‌ها استمرار بیشتری داریم نسبت به کارهای بزرگی که دفعتا آن‌ها را انجام می‌دهیم زودتر به نتیجه می‌رسند. بر این اساس اگر موجب هدایت یک نفر شویم مانند این است که کل جامعه را هدایت کرده‌ایم.


بازگشت