» » آغاز ثبت نام دوره‌های آموزشی در خبرگزاری ایکنا

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛ هفدهمین دوره آموزش خبرنگاری و عکاسی خبری در دو سطح مقدماتی و پیشرفته به همت کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ برگزار می‌شود.

بنابر این گزارش، کانون نبأ دوره‌های خبرنگاری، خبرنگار مترجم، گزارشگری چندرسانه‌ای و عکاسی خبری را با هدف آموزش، گزینش و جذب خبرنگاران، مترجمان خبر و عکاسان زبده و با انگیزه در حوزه اخبار فرهنگی، معارف قرآنی و دینی در خبرگزاری ایکنا دایر کرده است.

مفاهیم اصلی خبر، انواع تیتر و لید، اصول‌ خبرنویسی، آشنایی با خبرهای معارفی، گزارش‌نویسی، زبان بدن و ارتباط‌‌گیری، سوژه‌یابی و مصاحبه سرفصل این دوره‌ها هستند که در ۱۰ جلسه به علا‌قه‌مندان حرفه خبرنگاری آموزش داده می‌شود.

کانون نبأ این امکان را فراهم می‌آورد تا افراد، اقشار و گروه‌های مختلف با حضور در خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) در جریان تهیه اخبار قرار گرفته و با استفاده از آموزش‌های لازم مجوز ورود به حرفه‌ خبرنگاری را دریافت کنند.

این دوره‌ها در دو سطح مقدماتی و پیشرفته تدوین شده و کارآموزان با حضور در کانون نبأ با نحوه خبرنویسی، مصاحبه، گزارش‌نویسی، عکاسی خبری و ویرایش خبر آشنا شده و پس از گذراندن آزمون و کسب نمره حدنصاب قبولی وارد تحریریه شده و با شرکت در کلاس‌های عملی، به تهیه خبر و گزارش تصویری مشغول شوند.

شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها پس از گذراندن ۱۰۰ ساعت کلاس عملی، پس از ارزیابی‌های لازم مدرک پایان‌دوره خبرنگاری و عکاسی خبری را از سوی خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) دریافت می‌کنند.

همچنین برگزیدگان این دوره، در صورت موفقیت در مصاحبه حضوری، جذب کانون خبرنگاران نبأ شده و برای ایشان کارت خبرنگاری افتخاری صادر خواهد شد.

دوره‌های پیشرفته نیز با حضور اساتید مرکز مطالعات و تحقیقات رسانه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ویژه افرادی که دوره مقدماتی را با موفقیت گذرانده‌ و امتیاز لازم را کسب کرده‌اند؛ برگزار می‌شود.

به اطلاع علاقه‌مندان به حرفه‌ مجری‌گری نیز می‌رساند، دوره‌ آموزشی گویندگی خبر و فن بیان نیز به همت کانون خبرنگاران ایکنا و استدیو مبین در محل خبرگزاری برگزار می‌شود.

 شرکت‌کنندگان پس از طی دوره آموزشی برای تست مجری‌گری به مرکز تولیدات چندرسانه‌ای قرآنی(استدیو مبین) سازمان قرآنی دانشگاهیان معرفی شده و آموخته‌های خود را محک می‌زنند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌ نام در این دوره‌های آموزشی به آدرس خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان بزرگمهر، پلاک ۸۵ مراجعه کنند و یا با شماره‌های ‌۶۶۴۹۶۴۲۹ -۰۲۱ و ۶۶۹۷۰۷۷۳-۰۲۱ تماس بگیرند.

همچنین پیام‌رسان سروش با شماره ۰۹۳۷۱۵۹۵۵۸۹ آماده دریافت پیام‌های علاقه‌مندان به شرکت در دوره‌های آموزشی مذکور است.

97/04/24